Centrum Dobrej Terapii

Specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

Centrum Dobrej Terapii ponownie na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, tym razem bardziej Uważnie.

W minioną środę 08.11.17 Centrum Dobrej Terapii ponownie gościło na Uniwersytecie Trzeciego Wieku Politechniki Krakowskiej, w ramach patronatu non profit nad seminarium „Promocja zdrowia psychicznego i fizycznego”.

Tym razem dr Grzegorz Mączka wygłosił prezentację na temat roli treningu uważności (mindfulness) w psychiatrii i psychoterapii. Dr Mączka przytoczył zarówno wielowiekową historię uważności w kulturze, jak i tą bardziej współczesną – rozpoczynającą się od założenia pierwszej Kliniki Redukcji Stresu przez dziś już emerytowanego profesora Jona Kabat Zinna, przy Szkole Medycznej Uniwersytetu w Massachussetts. Zaprezentował także wyniki badań ukazujące ważną rolę treningu uważności w leczeniu nawracających epizodów depresyjnych. Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku mogli także bardziej bezpośrednio posmakować prezentacji, doświadczając krótkiej medytacji z rodzynką. Na zakończenie tradycyjnie nie zabrakło miejsca na ciekawą dyskusję i pytania od słuchaczy.

W Centrum Dobrej Terapii organizowany jest cyklicznie 8 tygodniowy trening relaksacyjny, ceniony przez uczestników i nawiązujący do technik uważności.
dr n. med. Grzegorz Mączka

Certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej, specjalista psycholog kliniczny, dydaktyk. W trakcie kursu Superwizor-Dydaktyk PTTPB.  Doświadczenie zawodowe… »

Inne artykuły:
Przeczytaj również:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zespoły bólowe i zaburzenia psychiczne – wykład specjalisty Centrum Dobrej Terapii

W dniu 8 listopada w Katowicach odbyło się spotkanie naukowo-dydaktyczne, pod patronatem Śląskiego Konsultanta Wojewódzkiego ds. medycyny paliatywnej, którego celem…...

Zamknij