Centrum Dobrej Terapii

Specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

Centrum angażuje się w Warsztaty dla rodziców dzieci z wrodzonymi wadami serca

W ostatnią sobotę, 21.10.2017 r. psycholog, psychoterapeuta mgr Karolina Sikora poprowadziła w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowskim Prokocimiu warsztaty dla rodziców dzieci z wrodzonymi wadami serca. Były to pierwsze warsztaty z cyklu „Wokół serduszkowej rodziny. Rodzice – Rodzicom”.

Spotkanie pt. „Przeżycia towarzyszące chorowaniu małego dziecka. Perspektywa dzieci i ich rodziców” dotyczyło przeżyć i emocji jakie towarzyszą rodzicom dzieci, które zmagają się z poważną chorobą i bardzo inwazyjnym i bolesnym leczeniem.

Grupa zastanawiała się także nad tym, w jaki sposób można budować poczucie bezpieczeństwa niemowląt i starszych dzieci w okresie hospitalizacji – szczególnie w tych momentach kiedy konieczna jest rozłąka z rodzicami.

Warsztaty zostały zorganizowane z inicjatywy Stowarzyszenia Rodziców Dzieci z Wrodzonymi Wadami Serca „Serduszka z Prokocimia” przy wsparciu Fundacji Radia ZET.

mgr Karolina Sikora

Psychoterapeutka. Absolwentka psychologii oraz polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończyła szkolenia przygotowujące do pracy psychoterapeuty, m.in.: całościowe pięcioletnie szkolenie „Psychoterapia ze… »

Inne artykuły:
Przeczytaj również:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Nasza specjalistka z Certyfikatem psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego

Niezmiernie cieszy nas fakt, że zespół specjalistów Centrum stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe. Efektem jest powiększające się grono certyfikowanych psychoterapeutów,…...

Zamknij