Centrum Dobrej Terapii

Specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

Artykuł naszego specjalisty na temat sumienia i superego u osób religijnych w czasopiśmie „Psychoterapia”

Miło nam poinformować, że w ostatnim numerze czasopisma Psychoterapia (nr 4(179) 2016, s. 33-44) pojawił się artykuł naszego specjalisty, dr Jacka Prusaka pt.: „Rozróżnianie sumienia od superego u osób religijnych w kontekście pracy z nerwicą eklezjogenną”.

Artykuł porusza kwestie znaczenia religijności w powstawaniu zaburzeń psychicznych oraz w procesie psychoterapii. Autor przedstawia analizę różnic pomiędzy sumieniem i superego w kontekście rozumienia objawów i trudności w procesie leczenia.

dr Jacek Prusak

Doktor psychologii, psychoterapeuta (absolwent całościowego podyplomowego kursu psychoterapii atestowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne), konsultant w Zakładzie Terapii Rodzin CM UJ,… »

Inne artykuły:
Przeczytaj również:
Hipochondria

Co to jest hipochondria Hipochondria dawniej określana jako nerwica (jedna z nerwic), według współczesnej nomenklatury fachowej należy do grupy zaburzeń... »

Przeczytaj poprzedni wpis:
Głęboka stymulacja mózgu jako metoda leczenia depresji lekoopornej w chorobie dwubiegunowej?

Depresja w przebiegu choroby afektywnej dwubiegunowej stanowi dominującą fazę choroby tj. pojawia się znacznie częściej i trwa dłużej niż objawy…...

Zamknij